Vinařství Bovin, logo
Úvod » Blog » Představujeme vinařství Bovin

Představujeme vinařství Bovin

vinařství Bovin jste již v našem zpravodaji mnohokrát četli. Tak si ho pojďme blíže představit. Jedná se totiž o vlajkovou loď makedonského vinařství!

Vinařství Bovin je prvním ryze rodinným vinařstvím v Makedonii. Bylo založeno v roce 1998 a hned v tomto roce vyprodukovalo 120 000 lahví vína. Nicméně cíl, aspoň pokud jde o velikost roční produkce, byl výše.

Už vína z prvního roku činnosti vinařství sklízela zasloužený úspěch. V letech 1999 a 2000 na veletrhu Agro-Expo ve Skopji získalo víno Venus titul šampiona v kategorii červených vín, zatímco všechna ostatní vína byla oceněna zlatými medailemi. Vína z produkce vinařství Bovin byla šampionem červených vín i v dalších letech na veletrhu Agro-Expo 2001, 2002 a 2003 ve Skopje s vínem Dissan a v letech 2004 a 2005 s vínem Daron. Takže celkem sedm let v řadě!

Největšího úspěchu dosáhlo vinařství Bovin na veletrhu „Food and Wine“ 2000 v dánské Kodani, kde bylo víno „Pinot Noir“ vyhlášeno absolutním vítězem – Grand Prix v konkurenci více než 650 druhů vín z Francie, Španělska, Itálie, Chile, Argentiny, Kalifornie, Jižní Afriky a dalších.

Aktuální produkce vinařství dosahuje úctyhodných 1,2 milionu lahví vína ročně. Ano, to je ten cíl, o kterém jste četli o pár řádků výše.

Strategie vinařství Bovin je orientace na kvalitu a zaměření na spotřebitele vyšší třídy. To, že jde o kvalitní vína, se samozřejmě projevuje i na navýšení vývozu. Vína Bovin se tak nyní prodávají v Evropě, Severní Americe, Africe a Asii. A samozřejmě, že i na našem eshopu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + ten =