Lyžování v Makedonii
Úvod » Blog » Kam na hory a lyže? Do Severní Makedonie!

Kam na hory a lyže? Do Severní Makedonie!

O Severní Makedonii jako o místě pro lyžování mnoho lidí neuvažuje. Ale je to škoda. Severozápadní část země nabízí krásné hory vysoké přes dva tisíce metrů a moderní lyžařské resorty, které v ničem nezadají s těmi slavnějšími z Alp.

Jako první vám představíme to nejlepší – horu Bistro a ski resort Mavrovo. Nejvyhlášenější lyžařský resort Severní Makedonie. Připraveni jsou zde nejen na sjezdaře, ale i na běžkaře nebo snowboardisty.

Dalším skvělým místem na lyžování je Popova Šapka, kterou najdete v pohoří Šar planina. Jeho nejvyšším bodem je Titov vrh s úctyhodnými 2 747 metry nad mořem. Areál je známý vysokým počtem slunečných dní v průběhu celého roku a sněhovou pokrývkou od listopadu do května. I tady si přijdou na své milovníci všech lyžařských radovánek.

V případě, že máte rádi hory, ale nechcete celé dny sjíždět sjezdovky a spíš vás láká i odpočinek a kochání se výhledy na zasněžené kopce, doporučíme vám ski centrum Pelister u hory Baba na jihu země. Je to nejmenší ze všech tří zmíněných středisek, ale také nejklidnější.

Tak co, kam si letos vyrazíte na lyže? Bude to pro vás poprvé do Severní Makedonie?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × three =