S. Makedonie - region Tikveš
Úvod » Blog » S. Makedonií za vínem – region Tikveš

S. Makedonií za vínem – region Tikveš

Jsme v Bočvě rádi, že jste si oblíbili naše makedonská vína. A protože nejen vína, ale i celá S. Makedonie stojí za „ochutnání“, ráda bych vám tuto krásnou, ale zatím nepříliš známou zemi představila i formou krátkých zastavení v jednotlivých vinařských regionech.

Začneme regionem Tikveš, který je vinařským srdcem S. Makedonie.

První víno se zde začalo pěstovat již ve 4. století před naším letopočtem! Tradice pěstování vína je zde tedy dlouhá téměř 2 500 let!

Region Tikveš se nachází v samém srdci země a rozkládá se na podobných zeměpisných šířkách jako oblast Bordeaux ve Francii, Toskánsko v Itálii a oblast Napa Valley v Kalifornii. Vinařská oblast se rozkládá na přibližně 2 000 m2 úrodné půdy, ze tří stran obklopené horami. Tento region zahrnuje ploché a zvlněné kopce, které se táhnou ke kaňonu Veles na severu, kaňonu Demir Kapija na jihu, pohořím Drenovo a Mariovo na jihovýchodě a pohořím Plaush a Konce na severovýchodě.

Mezi oblíbená vína z tohoto regionu patří Vranec, Rkacateli, Smeredevka, T’ga za jug, ale i nedávné novinky v našem eshopu – dvojice vín Methodius a Cyril.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + 8 =