BalkanFilm logo
Úvod » Blog » Když na jih, tak s Balkanfilm.online aneb Balkánské filmy u vás doma

Když na jih, tak s Balkanfilm.online aneb Balkánské filmy u vás doma

Chcete–li se zahřát, nemusíte hned sedat do vlaku či auta a cestovat na Jadran. Filmy ze zemí bývalé Jugoslávie a mnoho dalších zajímavých filmových a kulturních informací vám od 7. června 2021 zprostředkuje na internetu nová webová stránka www.balkanfilm.online.

Společnost Balkanfilm, která již od roku 2016 působí v kinodistribuci, prostřednictvím této stránky zahajuje také distribuci filmů na vyžádání – tzv. VOD distribuci, pro kterou má zajištěná práva v České a Slovenské republice. Snímky ze zemí Balkánského poloostrova si teď každý zájemce o tyto zajímavé kinematografické zážitky může přehrát prostřednictvím platformy Vimeo On Demand. Nabídka titulů bude průběžně doplňována, v jednání jsou desítky dalších filmových lahůdek.

Webová stránka, mimo možnost zhlédnutí filmů, poskytuje také informace z oblasti filmové kultury ze všech koutů Balkánu. Rozhovory s filmaři, filmové novinky, recenze filmů, ale také biografické a filmografické přehledy jsou připravovány ve spolupráci s filmovými odborníky a překladateli. Fanoušci Balkánu, ale také filmoví a kulturní teoretici zde najdou profily filmových tvůrců, rozsáhlé články o vývoji kinematografie a náhledy realizovaných výstav.

V neposlední řadě je zde také přehled tipů na zajímavé kulturní akce v České republice a odkazy na organizace, které se balkánskou kulturou zabývají. Rubriky redakčně naplňují pracovníci a spolupracovníci společnosti Balkanfilm. Zapojit se ale můžou i noví přispěvatelé.

A nezapomeňte, cesta na jih vede přes www.balkanfilm.online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 5 =